23 СЕРПНЯ – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ
28 січня 1992 року Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про Державний прапор України».
Синьо-жовтий прапор став для українців символом української ідентичності та свободи, боротьби за незалежність і волю.
В Україні свято встановлено згідно з Указом Президента від 23.08.2004 № 987/2004 «Про День Державного прапора України». У 2009 році Президентом України внесено зміни до Указу від 23.08.2004 № 987/2004 «Про День Державного прапора України», зокрема щодо проведення щороку 23 серпня о 9 годині офіційної церемонії підняття Державного Прапора України по всій території Україні.
День Державного Прапора – свято всіх поколінь українців. Це данина поваги символу держави, що пройшов довгий, часом героїчний і трагічний шлях. Під рідним прапором український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність. Благородні синій і жовтий кольори неба та пшениці символізують велику працю людей від сходу до заходу України, із півночі до півдня.
Сьогодні, у час, коли українські воїни захищають рідну землю, виборюючи її суверенність і недоторканість, саме державний прапор є оберегом для бійців на передовій і в тилу. Волонтери, дорослі та діти, передаючи військовим українські прапори з побажаннями, чекають їхнього скорішого повернення додому з Перемогою.
З нагоди відзначення Дня Державного Прапора України, з метою утвердження в учнів почуття патріотизму та поваги до своєї держави, рекомендуємо у закладах загальної середньої освіти, протягом вересня –жовтня, провести тематичні уроки «Єдина Україна – наш спільний дім»; уроки патріотизму, лекції, семінари, «круглі столи» на теми: «Україна: народження держави», «Україна в боротьбі за державну незалежність»; виставки творчих робіт учнів із висвітлення визначальних етапів існування та розвитку нашої держави; виставки декоративного мистецтва: «Моє ім’я «Україна», «З Днем народження, країно!»; книжкові виставки: «Цвітуть, неначе квіти волі, знамена жовто-голубі», «О моя Україно! Хай про тебе слава лине!», «Один прапор, одна Україна!»; флешмоб «Ми твої діти – Україно!», «Україна єдина».
Епіграфами до виховних заходів можуть бути слова видатних українських діячів:
Синій, як море, як день, золотий –
З неба і сонця наш прапор ясний.
Рідний наш прапор високо несем!
Хай він, уславлений, квітне усім!
Гляньте, на ньому волошки цвітуть,
Гляньте, жита в ньому золото ллють.
З жита й волошок наш прапор ясний.
З неба і сонця, як день весняний.
О. Олесь
Та подивися, друже, у вікно,
Де має жовто-синє знамено.
Ласкавий літній легіт проліта...
Он там цвіте пшениця золота.
Це український прапор – дивоцвіт.
Відбився в ньому неповторний світ.
І чорноморська гожа синява,
І далина мрійлива степова.
Ю. Загорський
Окрім того, для проведення виховних заходів, рекомендуємо до використання інформаційні матеріали, розміщені на сайті Українського інституту національної пам’яті, із якими можна ознайомитися за покликанням: https://uinp.gov.ua/istorychnyy-kalendar/serpen/23/den-derzhavnogo-prapora-ukrayiny.
Державний Прапор уособлює всі прагнення та надії українського народу на краще майбутнє.
Тож, нехай синьо-жовтий стяг і надалі вселяє в серця українців гордість і спонукає на нові подвиги заради своєї Батьківщини!