Основні правила мінної безпеки
Вісім років збройного конфлікту і майже одинадцять місяців повномасштабної війни перетворили Україну на одну з найбільш замінованих країн світу. Російські окупаційні війська залишають по собі десятки тисяч смертоносних «нагадувань» про це.
Земля приховує безліч небезпечних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання.
Проте, знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже, основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, вдарити по ньому, кинути у відкритий вогонь або у воду.
Пам`ятаймо, що найімовірнішими місцями для мінування є:
а) вузькі ділянки доріг;
б) узбіччя доріг та ґрунтові дороги;
в) території навколо будь-яких перешкод;
г) канави, території навколо будинків та приміщень, які зручно використовувати як сховище;
д) райони покинутого спорядження, провіанту;
е) зруйновані шляхи, стежки та залізничні колії;
є) суспільно важливі місця збору цивільного населення.
Головне, під час виявлення невідомого пристрою – зупинитись, не чіпати руками, не піднімати, позначити небезпечне місце підручними матеріалами і повідомити екстрені служби за номерами телефонів: 101, 102, 103.
Інформацію, щодо ознак мінної небезпеки розміщено на офіційному сайті комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти у рубриці «Вчимося в умовах воєнного стану» (підрубрика «Поради методистів навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку»).