Про підсумки проведених вступних випробувань до магістратури
Цьогоріч у доволі стислі терміни було запроваджено й розроблено нові моделі вступних випробувань до магістратури – магістерський комплексний тест (далі – МКТ) та магістерський тест навчальної компетентності (далі – МТНК).
Тестування для вступу на магістерські програми у 2022 році, поряд із тестуванням для вступу на бакалаврські програми, шляхом проходження національного мультипредметного тесту, стало першим масштабним (загальнодержавним) оцінюванням, проведеним в Україні на комп’ютерній основі.
Український центр оцінювання якості освіти підготував офіційний звіт про проведення МКТ/МТНК у 2022 році, з яким можна ознайомитися в підрозділі «Звіти / дані» розділу «Вступні випробування 2022».
У звіті подано матеріали, що стосуються підготовки до проведення МКТ і МТНК (нормативно-правове забезпечення, формування реєстраційної бази учасників), представлено статистичні характеристики спільноти учасників МКТ і МТНК, надано інформацію про систему тимчасових екзаменаційних центрів, у яких було проведено тестування, подано статистичні матеріали щодо МКТ та МТНК у розрізі різних параметрів (стать, вік учасників, регіон проходження тестування). У висновках узагальнено інформацію про найважливіші характеристики тестів.
Окрім офіційного звіту, у рубриці «Вступні до магістратури. Звіти/Дані» розміщено деперсоніфіковані дані за результатами МКТ і МТНК 2022 року, де подано знеособлені результати вступного випробування.
Ця інформація дасть змогу експертам та аналітикам у дослідженнях якості середньої освіти спиратися на масові, цілісні й достовірні дані, отримані під час проведення МКТ і МТНК.