ЕЛЕКТРОННІ ЖУРНАЛИ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
Одним із напрямів реформування системи освіти є переведення шкільного документообігу в електронний формат. Особливої актуальності цей напрям набуває у зв’язку із запровадженням у закладах загальної середньої освіти дистанційної форми навчання. Причиною цього стало введення в дію правового режиму воєнного стану та карантинних обмежень, спричинених гострою респіраторною інфекцією COVID-19.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 08 серпня 2022 року № 707 «Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі» питання ведення електронного документообігу в закладі освіти було унормовано (https://osvita.ua/legislation/Ser_osv/87451/).
Міністерство освіти і науки України пропонує для використання в закладах загальної середньої освіти наступні сервіси ведення електронних журналів (https://cutt.ly/K0eEYvA):
- «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» («АІКОМ») – програмний модуль безкоштовних державних електронних журналів та щоденників закладів загальної середньої освіти.
- E-Journal – безкоштовний електронний журнал та щоденник для закладів загальної середньої освіти, розробкою та впровадженням якого займається Інститут освітньої аналітики.
Також на різних офіційних освітянських сайтах можна зустріти описи та посилання на сервіси, що пропонують електронні журнали, а саме: «Нові знання», «Моя школа», «НІТ: Навчання і технології», та інші платформи: HUMAN, Е-schools, Smart School, Всеосвіта, Єдина школа, School Today.
З більш детальною інформацією щодо впровадження електронних журналів у закладах загальної середньої освіти можна ознайомитися на офіційному сайті Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у рубриці «Вчимося в умовах воєнного стану» (підрубрика «Поради методистів навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку»).