21 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ!
Щороку, за ініціативи ООН, 21 вересня відзначається Міжнародний день миру (International Day of Peace) – День загального припинення вогню та відмови від насильства. Емблемою Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою.
Однією з невід’ємних акцій Дня миру, починаючи з 1986 року, є символічна Хода Миру, ініціатором якої став індійський філософ-миротворець Шрі Чінмой. Щороку в цей день люди в усьому світі беруть участь у Ході, тим самим підтримуючи Організацію Об’єднаних Націй у її зусиллях, спрямованих на досягнення й встановлення миру в усьому світі.
В Україні День миру встановлений Указом Президента України від 05.02.2002 № 100 «Про День миру» та відзначається щороку 21 вересня.
З 2014 року держава Україна зазнає військового вторгнення з боку Російської Федерації. Агресор стрімко анексував Кримський півострів, почав бойові дії на східних територіях Луганської та Донецької області, з 24 лютого 2022 року намагався захопити всю територію України. Убито та покалічено тисячі українських громадян. Мільйони людей з окупованих агресором українських територій стали біженцями та вимушеними переселенцями. З того часу, жоден із днів в Україні не був «Днем миру» ..., але мир обов’язково повернеться – до Криму, до південно-східних територій України, і до всієї нашої держави, і, було б гарно, – до всього світу.
Сьогодні, кращі українські сини боронять територіальну цілісність країни та відстоюють мирне життя для нашого народу. Зараз, як ніколи, для кожного з нас мир – найбільша та найважливіша цінність. Мир – щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку та спокою в державі.
З метою формування в учнів розуміння єдності та цілісності України, її багатонаціонального народу; поглиблення знань учнів про Міжнародний день миру, важливість миру на землі; дотримання принципів гуманності, свободи, добра, поваги, що закладені у Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир, рекомендуємо у закладах загальної середньої освіти провести в онлайн форматі тематичні заходи:
- інформаційні хвилини («І буде мир на всій землі!», «Сини та доньки України!»);
- години спілкування («Мир – мова щастя», «Ми – діти світу!», «Ми за мирне небо в Україні!»);
- виховні години («Прагнемо миру!», «Голуб миру!», «Українському народу – жити і цвісти!», «Хай буде мир віднині і довіку!», «Я обираю мир!»);
- конкурси малюнків («Я за мир в Україні!», «Діти за Мир!», «Ми малюємо мир на Землі!»);
- майстер-класи з виготовлення сувенірів з національною символікою (браслети, сувеніри, листівки);
- створення поробок у техніці орігамі («Це наш крик. Це наша молитва. Мир у всьому світі!» (https://www.youtube.com/watch?v=aEVnUpjYHaQ);
- декламування віршів про мир та Україну;
- написання диктантів, творів, есе;
- мистецькі проєкти «Заради миру на землі!»;
- хореографічні композиції про Батьківщину-Україну;
- флешмоби («Єднання громади – крок до миру!», «Мир усім дітям планети!»);
- перегляди відеороликів, зокрема «Нам потрібне мирне небо» (https://youtu.be/4wPmXHcOEKk) тощо.