КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ: ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВЕ МИСТЕЦТВО В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ Й ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА –ПЕРЛИНА В ДУХОВНОМУ НАБУТКУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ
Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2022 рік з 30. 05. 2022 року по 01. 06. 2022 року відбулися курси підвищення кваліфікації вчителів образотворчого мистецтва та трудового навчання «Технології» «Упровадження декоративно-ужиткового мистецтва в освітній процес трудового навчання й образотворчого мистецтва (проведення майстер-класів)» в онлайн форматі на TEAMS. Куратор курсів, Лариса Сєрих, доцент кафедри теорії і методики змісту освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, ознайомила педагогів з навчально-тематичним планом курсів підвищення кваліфікації, особливостями дистанційної форми навчання та практико-орієнтованим змістом курсової підготовки вчителів образотворчого мистецтва та трудового навчання «Технології».
На початку курсів підвищення кваліфікації слухачам була запропонована відео-лекція «Декоративно-ужиткове мистецтво: композиція в декоративно-ужитковому мистецтві». Із насолодою вчителі усвідомлювали цінність декоративно-ужиткового мистецтва як синкретичної мови давніх-давен, де йдеться про працю, природу, родинне життя, взаємини між людьми, важливі суспільні події, зокрема боротьбу українського народу проти зовнішніх ворогів, про видатних воїнів та полководців. З часом, традиції й жанри накопичувались й змінювались, зберігаючись в пам’яті народній, передаючись від покоління до покоління як дорога, коштовна перлина нашого народу. Це безсмертні пам’ятки, створені генієм нашого народу. Через віки й століття сяють вони яскравими барвами: лицарством у любові, козацькою відвагою, безмежним патріотизмом.
Після лекції педагоги виконували практичну роботу зі створення композиції – панно із природних матеріалів або геометричних фігур. Із зацікавленням слухачі рефлексували з питання композиції в декоративно-ужитковому мистецтві, виконуючі завдання, відповідаючи на запитання, спілкуючись в режимі «чат».
У форматі відеоконференції з аудіо супроводом та демонстрацією презентацій слухачі відвідали лекцію «Текстильна лялька-іграшка. Види ляльок. Виготовлення ляльки іграшки різними техніками». Завершилася робота за цією темою проведенням майстер класу «Виготовлення текстильної ляльки з капрону та технікою «Ґрунтований текстиль».
У підсумковому занятті слухачі курсів виготовляли автентичну ляльку-мотанку, оздоблюючи її мотивами різних видів декоративно-ужиткового мистецтва. Отримали задоволення й насолоду від спільної праці.
Декоративно-ужиткове мистецтво – перлина нашої української нації, будемо плекати його, сповідуючи Добро, Щастя й Мир на Нашій Землі.