ПІДГОТОВКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ ЗА СКЛАДНИКОМ : ІСТОРІЯ УКРАЇНИ
Український центр оцінювання якості освіти продовжує серію інформації про зміст майбутнього національного мультипредметного тесту (далі – НМТ) за складником: історія України, який проводитимуть у комп’ютерному форматі.
Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі. Ця частина охоплює певні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі історії України, а саме: «Україна в роки Першої світової війни»; «Початок Української революції»; «Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності»; «Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні»; «Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні»; «Західноукраїнські землі в міжвоєнний період»; «Україна в роки Другої світової війни»; «Україна в перші повоєнні роки»; «Україна в умовах десталінізації»; «Україна в період загострення кризи радянської системи»; «Відновлення незалежності України»; «Становлення України як незалежної держави»; «Творення нової України».
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з історії України будуть завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.», тобто лише теми, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.
Структурно блок НМТ з історії України буде містити 20 завдань, з-поміж яких:
- 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох запропонованих варіантів;
- 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»);
Завдання з історії України буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосованої в зовнішньому незалежному оцінюванні. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
У підготовці до виконання завдань блоку НМТ з історії України, передусім, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з історії України, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн.
Для самостійного тренування доречно використовувати:
- тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладку «Історія України»;
- відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021 (відео № 1, відео № 2, відео № 3, відео № 4, відео № 5); Підготовка до ЗНО-2022;
- телеграм-бот, що допоможе організувати онлайн навчання відповідно до всеукраїнського розкладу;
- інші ресурси, які допоможуть повторити певні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Інформацію упорядковано завідувачем навчально-методичного відділу моніторингу якості освіти та зовнішнього незалежного оцінювання Сумського ОІППО Остапенко О.І.