ПІДГОТОВКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ ЗА СКЛАДНИКОМ : МАТЕМАТИКА
Український центр оцінювання якості освіти продовжує серію інформації про зміст майбутнього національного мультипредметного тесту (далі – НМТ) за складником: математика, який проводитимуть у комп’ютерному форматі.
Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме: «Числа і вирази»; «Рівняння, нерівності і їх системи»; «Функції»; «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»; «Планіметрія»; «Стереометрія».
Структурно блок НМТ з математики буде містити 20 завдань, з-поміж яких:
- 14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
- 4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
- 2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосованої в зовнішньому незалежному оцінюванні. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100-200 балів (для отримання результату достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал).
Завдання з математики у НМТ зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надано можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими можна ознайомитися за посиланням:https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2022/04/ZNO_Math_dovidkovy-materialy.pdf . Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.
У підготовці до виконання завдань блоку НМТ з математики, передусім, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн.
Для самостійного тренування доречно використовувати:
- тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», у закладці «Математика» та «Математика (завдання рівня стандарту»;
- відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;
- шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
- інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Інформацію упорядковано завідувачем навчально-методичного відділу моніторингу якості освіти та зовнішнього незалежного оцінювання Сумського ОІППО Остапенко О.І.