ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ
20 рік поспіль у другий вівторок лютого у світі відзначають День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Цьогоріч цей день відзначається 7 лютого 2023 року під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».
Міжнародний День безпечного Інтернету запровадили у 2004 році представники мережі Insafe та INHOPE, за підтримки Європейської комісії, для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю.
В Україні День безпечного Інтернету відзначається з 2009 року.
Цей день проводиться з метою залучення до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це – запрошення для всіх до онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладі освіти, так й в органах влади, бізнесових організаціях.
Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається в світі та Україні слідкуйте за хештегами #SID2023 та #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету у соціальних мережах.
Дізнатися більше про День безпечного Інтернету можна за посиланням: www.saferinternetday.org. Зокрема, інформацію про заходи в Україні (https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid), а також про День безпечного Інтернету в Україні, можна віднайти у Фейсбуці за посиланням: https://www.facebook.com/UkraineSID.
На сайті Центру кращого Інтернету (День безпечного Інтернету – #ЦЕНТР КРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ (betterinternetcentre.org) розміщено навчально-методичні ресурси: збірка есе «Мережевий» (https://cutt.ly/o9ZIUyy ), навчально-методичний посібник «Онлайк» (https://www.osce.org/files/f/documents/0/f/483533.pdf), робочий зошит для підлітків the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо) (https://cutt.ly/d9ZOiAT), посібник для вчителів the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо) (https://cutt.ly/u9ZOz8e), навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість» (https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2018/08/PRESS.pdf) та інше. У матеріалах містяться розроблені вправи й інформаційні матеріали для висвітлення теми безпечної поведінки в інтернеті у професійній діяльності з дітьми, молоддю та професійними спільнотами; теоретичний матеріал про безпечну поведінку в інтернеті, опис занять і тренінгових вправ з розвитку в людини компетентностей безпечної поведінки в інтернеті тощо.