ОНЛАЙН-ЗЛІТ КЕРІВНИКІВ СЛУЖБ ПОРОЗУМІННЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
Особливості організації діяльності служб порозуміння закладів освіти в сучасних умовах розглядали в рамках онлайн-зустрічі їх керівники.
Захід проведено навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти 8 жовтня 2020 року на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.
Відповідно до підписаного у травні 2020 року Президентом України Указу «Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі» одним із дієвих інструментів його створення визначено відновні практики, що дозволяють ефективно вирішувати спірні питання, конфлікти в учнівському середовищі, тим самим попереджаючи насильницькі способи в їх розв’язанні, сприяючи формуванню взаємної поваги.
Ведуча вебінару Ірина МАРУХИНА, завідувач навчально-методичного центру психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, здійснила короткий екскурс в історію створення служб порозуміння у закладах освіти області, наголосила на важливій ролі медіаторів у процесі миробудування, долученні педагогів та батьків до ненасильницьких способів розв’язання конфліктних ситуацій.
Власним досвідом щодо запровадження служби порозуміння в закладі освіти та перспективами розвитку в умовах карантинних обмежень поділилися їх керівники Олена ЗВОНОВСЬКА (Лебединська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7), Вікторія СЕВРЮК (Конотопська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10), Анна ЮСИЧЕНКО (Бездрицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Бездрицької сільської ради Сумського району).
Лариса КОНДРАТЕНКО, методист навчально-методичного центру, наголосили на нормативному забезпеченні діяльності служби порозуміння як умови ефективності її діяльності.
По закінченню зустрічі з метою впровадження культури миру в закладах освіти учасники ініціювали проведення в соціальній мережі Фейсбук обласного флешмобу «Миробудування для мене – це», приуроченого до Всесвітнього Дня психічного здоров’я (10 жовтня). У рамках флешмобу учасники поділяться своїми історіями про мир, миробудування у формі твору, фото- чи відеоматеріалів.