Нова українська школа-нові підходи до навчання і викладання

pic24-25 жовтня 2017 року Міністерством освіти і науки України спільно з інститутом модернізації змісту освіти, Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та організацією Культур Контакт Австрія» у рамках запровадження проекту Державного стандарту проведено Міжнародний семінар «Нова українська школа-нові підходи до навчання і викладання». У роботі семінару взяли участь Зоя Декунова, Алла Лавська – тренери вчителів пілотних шкіл області.

Відкриваючи семінар,Лілія Гриневич,міністр освіти і науки України повідомила,що новий Державний стандарт початкової загальної освіти найближчим часом має бути затверджений. Передбачається, що з 1 вересня 2018 року за ним навчатимуться усі діти, які підуть у перший клас.

Вона нагадала, що пілотування нового стандарту відбувається у 100 закладах України.

Міністр освіти зазначила: «Створення нового стандарту початкової освіти – це був складний крок, який передбачав переосмислення і застосування нових підходів. Ми мали вирватися з прокрустового ложа тільки виключно знань. І, гадаю, нам це вдалося. У майбутньому, можливо, ще будуть зауваження до стандарту, бо ми всі ростемо, змінюємося, але той документ, який є сьогодні, – він справді інноваційний і він надихає».

Водночас, за її словами, новий зміст освіти – це лише одна з частин Нової української школи. Не менш важливими є підготовка вчителів та нове освітнє середовище.

«Усі вчителі, які працюють в експерименті, добре розуміють, що робота за методиками діяльнісного і проблемно-пошукового навчання є значно напруженішою. І ці методики можна втілювати, лише коли маєш відповідні умови для такого навчання. Тож, перед нами стоїть масштабне завдання – поширити новий досвід з 1 вересня наступного навчального року для 22 тисяч вчителів, які братимуть 1 клас, і на 22тис класних кімнат, де вчитимуться діти», – відзначила Лілія Гриневич.

Заступник міністра Павло Хобзей наголосив, що завершується робота над навчальними програмами для початкової школи які будуть представлені для громадського обговорення. Також, заступник міністра анонсував дистанційний курс, який буде впроваджено з 2018 року і стане одним з етапів перепідготовки вчителів до роботи в Новій українській школі в 2018-2019 році.

Для обговорення стану реалізації проекту Державного стандарту початкової загальної освіти учасниками семінару(керівники,заступники керівників,вчителі,тренери) були створені робочі групи, які очолювали автори нового стандарту. Результати обговорення були озвучені всім учасникам міжнародного семінару.

25 жовтня тренерами Хельгою Шахінгер, Сюзаною Френшляг (університетський коледж з підготовки вчителів Австрія) Юлею Найдою,Ольгою Банах(Всеукраїнський фонд «Крок за кроком») для тренерів Нової української школи проводено тренінги: «Кооперативне навчання», «Врахування теорії множинного інтелекту у плануванні інтегрованого навчання». Таким чином, запаковуємо зміст навчання у зазначені форми роботи. За результатами роботи учасники отримали сертифікати Міжнародного тренінгу тренерів «Нова українська школа – нові підходи до навчання і викладання».

Блогът Click here очаквайте скоро..

Full premium Here download theme for CMS

Bookmaker Bet365.gr The best odds.

Офіційні посилання

presidentmonualogo ХРЦОЯОбаннер прозоро new

Додаткові посилання

DSJO logo

BPD 205

Група на Facebook

Facebook

Офіційні посилання

sumyodasoradaDepartmentIMZO