Всеукраїнський науково-методичний семінар у Сумському ОІППО
Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2016 рік, 1 червня 2016 року у Сумському ОІППО відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар методистів (завідуючих кабінетів) інформатики обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти «Навчання інформатики в загальноосвітніх навчальних закладах у рамках оновлення навчальної програми з інформатики для учнів 5-9 класів», на який прибули представники областей України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської та м. Київ.
Семінар розпочався з вітань творчими колективами Сумщини учасників заходу.
Урочисто відкрили семінар: Кудренко Б.В., головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України; Удовиченко І.В., проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського ОІППО, к.пед.н., доцент, яка виконувала функції модератора заходу.
На семінарі було презентовано систему методичної роботи Сумського ОІППО, досвід співпраці з вищими навчальними закладами у рамках інформатичної освіти Сумщини, освітні ініціативи Сумських волонтерів та Конотопського ІТ кластеру.
Активними учасниками семінару стали: 2 проректори, 1 доктор наук, 3 кандидати наук, 3 завідувача кафедр, 6 доцентів, 3 старші викладачі та 19 методистів.
Пленарна частина семінару, яка відбувалася у Сумському ОІППО, розпочалася виступом Удовиченко І.В., проректора з науково-педагогічної та методичної роботи Сумського ОІППО, к.пед.н., доцента за темою «Організаційно-функціональна модель методичної «К-взаємодії» педагогів Сумської області».
Іваненко Н.Е., методист з інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО, розкрила особливості методичних аспектів роботи з учителями інформатики Сумської області, організаційного супроводу участі загальноосвітніх навчальних закладів у проектах, експериментах, програмах.
Семеніхіна О.В., проректор з науково-педагогічної роботи СумДПУ ім. А.С. Макаренка, к.пед.н., доцент висвітила питання співпраці кафедри інформатики СумДПУ та Сумського ОІППО, у контексті розвитку інформатичної освіти Сумщини.
Довбиш А.С., завідувач кафедри комп'ютерних наук СумДУ, науковий керівник проблемної науково-дослідницької лабораторії інтелектуальних систем, професор – виступив із доповіддю «Формування сучасної особистості засобами інформаційно-комунікаційних технологій».
Івашова Н.В., заступник директора AMC Bridge, к.економ.н., організатор освітнього проекту «Стань IT-шніком» та Летюга Ю.Р., маркетолог інтернет-агенції «ЛМР», координатор проекту «Комп’ютери – дітям», регіональний координатор проекту «CodeClub», організатор освітнього проекту «Стань IT-шніком» – презентували освітні ініціативи Сумських волонтерів; Ребров О.В., засновник Конотопського IТ кластеру та Гланц Д.А., засновник Конотопського IТ кластеру – «Потенційні можливості розвитку IT кластерів у регіоні України».
Практична сесія відбулась у Сумській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 10 ім. О. Бутка м. Суми, яка розпочалась з презентації середовища життєтворчості учнів директором закладу Купреєвою Н.М. та інформаційним дайджестом методичного зростання учителя-предметника Черненко В.О.
Окрім того, учасники семінару взяли участь у тренінгу «Від підприємливої особистості – до ІТ спеціаліста. Як творити підприємницьке тло на уроках інформатики», який провела Козак Л.З., методист інформаційно-методичного центру Надвірнянської райдержадміністрації Івано-Франківської області.
Завершилась практична сесія «круглим столом» «Навчання інформатики в загальноосвітніх навчальних закладах у рамках оновлення навчальної програми з інформатики для учнів 5 - 9 класів», який проводив Кудренко Б.В., головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України (виступали: ЗавадськийІ.О., доцент Київського національного університету ім. Т. Шевченка, член авторського колективу з оновлення навчальної програми з інформатики для учнів 5-9 класів; Пойда С.А., завідувач відділу дистанційного навчання Вінницької академії неперервної освіти – «Підготовка учителів інформатики до впровадження нової програми для 5-9 класів у Вінницькій області»; Рудик О.Б., доцент Київського університету імені Бориса Грінченка – «Проблемні аспекти наступності навчальних програм початкової та основної школи з інформатики»). Були обговорені актуальні питання щодо змін та оновлення навчальної програми з інформатики для учнів 5-9 класів.
Завершилась програма семінару екскурсією «Вулицями старого міста», яку провів П’ятаченко Ю.В., старший викладач кафедри соціально-гуманітарної освіти Сумського ОІППО.
Учасники Всеукраїнського семінару висловили слова вдячності організаторам заходу.