АНТРОПОГЕОГЛІФ – СИМВОЛ ВІННИЦЬКОГО ФЛЕШМОБУ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ЗАХОДІВ
Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2016 рік, затвердженого наказом МОН України від 30.12.2016 № 1383, 17-22 травня, на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського та Вінницької академії неперервної освіти, у рамках ХІІ Всеукраїнського зїзду Українського географічного товариства, відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар представників обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, де Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти представляла Удовиченко І.В., проректор з науково-педагогічної та методичної роботи, к.пед.н., доцент.
Модераторами заходів виступили: Олійник Я.Б., Президент Українського географічного товариства, член-кореспондент Національної Академії педагогічних наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, д.екон.н., професор та Гладковський Р.В., головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.
Під гаслом «Українська географія: сучасні виклики» реалізувалися заходи за тематичними лініями: «Проблеми сучасної освіти в контексті формування громадської компетентності учнів засобами курсів краєзнавчого спрямування», «Використання географічного потенціалу засобами краєзнавства у формуванні фахової компетенції вчителя» та за напрямами: «Сучасні методи та технології наукових досліджень», «Методологічні проблеми географічної науки», «Роль науки у вирішенні проблем регіонального розвитку», «Інноваційні точки росту географії», «Проблеми та перспективи географічної освіти в Україні».
Програми заходів передбачали участь: у пленарних, секційних засіданнях; роботі ревізійної, мандатної, лічильної комісій; виставках та флешмобах; наукових екскурсіях: «Середнє Придністеря» та «Пороги Середнього Побужжя», де науковці та практики мали можливість: обговорити актуальні питання освіти і науки в Україні; обмінятися діловою інформацією; запропонувати, за результатами роботи, проект ухвали; ознайомитися, на місцевості, з геологічними та археологічними памятками природи державного значення; налагодити партнерські стосунки тощо.
Символом весняних Вінницьких Всеукраїнських заходів став флешмоб його учасників – «Антропогеогліф».
За результатами заходів учасники отримали збірники наукових праць, резолюцію, методичні рекомендації, інформаційні буклети, роздаткові матеріали, допоміжні друковані видання.