Всеукраїнська школа педагогічної майстерності «Педагогічний стартап»
18-19 лютого 2016 року в м. Тернопіль відбулася Всеукраїнська школа педагогічної майстерності «Педагогічний стартап», яку організував ІМЗО для методистів інститутів післядипломної педагогічної освіти, які відповідають за викладання предметів «Правознавство» та «Образотворче мистецтво», а також за проведення конкурсу «Учитель року» в областях України. Від СОІППО брала участь у заході к. пед. наук, доцент, методист з образотворчого мистецтва Сєрих Л.В.
Тернопіль обрано місцем проведення заходу, бо основна мета семінару – поширення досвіду роботи переможців Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2015», а у двох із чотирьох номінацій конкурсу торік перемогли саме педагоги Тернопільських загальноосвітніх навчальних закладів – учитель правознавства Тетяна Кульчицька та учитель образотворчого мистецтва Галина Кізілова.
У перший день роботи семінару відбулося пленарне засідання, де з вітальним словом виступили заступник міського голови м. Тернопіль Бицюра Л., заступник директора Департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Біловус Н., завідувач сектору організації заходів Інституту модернізації змісту освіти Артеменко О., яка була модератором зібрання і наголосила на неоціненному значенні Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» як ефективного засобу мотивування вчителів до професійної мобільності. Досвідом організації в місті результативної роботи з творчими педагогами поділилися начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради Похиляк О. і директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій і моніторингу Литвинюк Г. Про особливості моделі організації та проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» в Тернопільській області розповіла заступник директора з навчально-методичної роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної освіти Свінних Г.
Того ж дня учасники семінару відвідали з екскурсією Збаразький замок – перлину Національного історико-архітектурного заповідника «Замки Тернопілля».
Наступного дня роботу семінару було продовжено в навчальних закладах, де методисти інститутів післядипломної педагогічної освіти стали активними учасниками майстер-класів учителя правознавства Тернопільської середньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Кульчицької Т. та учителя образотворчого мистецтва Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Кізілової Г.
На завершення заходу учасники зібрання обговорили актуальні питання підготовки педагогів до роботи в сучасному інноваційному середовищі, окреслили шляхи удосконалення й поглиблення діяльності методичних та управлінських структур, спрямованої на підтримку, сприяння й мотивування до професійного зростання творчих учителів, організації та подальшого розвитку конкурсу «Учитель року».