Краєзнавчий марафон: «Сумщина: загадкова та невідома» допоможе більше дізнатися про краєзнавчі скарби нашої області і згуртувати громаду
20 листопада 2015 року у Сумах презентували родинну гру «Загадкова та невідома Сумщина».
Її поява – перший етап Проекту соціальної дії «Сумщина: загадкова та невідома»: краєзнавчий марафон», який реалізується СММГО «Фундація регіональних ініціатив» в рамках програми «Active Citizens» за підтримки Британської Ради.
Родинна гра «Загадкова та невідома Сумщина» – це унікальний інформаційний краєзнавчий матеріал, який розширить можливості дітей у опануванні знань, родин – у налагодженні ефективного виховання; сумської громади –спроможності для конструктивної взаємодії.
«Краєзнавство є дійовим засобом патріотичного виховання, а ігрова діяльність – способом формування громад, можливістю створити умови для взаємодії різних груп, – розповіла керівник проекту Наталія ЛЕБЕДЬ, – символи нашого краю, як складової великої країни, ілюструватимуть принцип єдності у різноманітті, а сам формат настільної гри в добу панування цифрових технологій дасть можливість не лише відчути живі емоції спілкування, але й у доступній формі отримати чимало нової інформації та розвивати навички суспільної взаємодії.
Родинна гра "Загадкова та невідома Сумщина" створена разом з партнерами проекту "ЦРТСМ "Триторія» і КЗ Сумський ОІППО. Як розповів координатор краєзнавчо-освітніх програм ГО "ЦРТСМ "Триторія", старший викладач кафедри педагогіки та інноваційних технологій Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій П’ЯТАЧЕНКО, гра-лото допоможе більше дізнатися про видатних людей та краєзнавчі об’єкти Сумської області, розвинути мовленнєві навички, інтелект, увагу, логічне мислення, зорове сприйняття і фотографічну пам’ять.
Контексти гри:
-
дидактичний: пізнаємо, передаємо знання про "перлини Сумщини" (історичні, архітектурні, духовні, мистецькі, природні);
-
етно-ментальний: ідентифікуємо себе і родину як складову єдиної громади Сумської області й України;
-
психолого-етичний: формуємо цінностні критерії для збереження і популяризації краси культурно-мистецького надбання Сумщини, яке формувалося протягом багатьох століть;
-
комунікаційний: потреба у змістовному спілкуванню між старшим і молодшим поколінням, родичами, сусідами, земляками, які є складовою місцевої громади. В змісті гри представлені об’єкти і персоналії з усіх районів Сумської області.
Джерельну базу для створення краєзнавчої родинної гри склали історичні, архітектурні, духовні, мистецькі, природні, економічні об’єкти Сумської області, які є національним надбанням українського народу.
Сумщина пишається своїми земляками: державними діячами, військовими, митцями, вченими, науковцями, спортсменами. Вони уособлюють "перлини нашого краю", і про них ми "говоримо" зображеннями, запитаннями і коментарями в нашій грі.
Організатори переконані: проект сприятиме налагодженню взаємодії особливо у невеликих громадах, об’єднуватиме людей, що позитивно позначиться на життєдіяльності цих громад.
З наступного тижня зіграти в краєзнавчу гру можна буде на розважальних майданчиках, у мистецьких, освітніх установах Сум. Організатори запрошують дітей молодшого та середнього шкільного віку, їхніх батьків, дідусів та бабусь долучитися до краєзнавчого марафону.
Посилання на сюжет: https://www.facebook.com/orientkp?fref=ts