Дитина в захищеному середовищі
16-17 листопада 2015 р. Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи НАПН України та Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» проведено Всеукраїнський семінар-тренінг «Технології ведення випадку й оцінки потреб дитини та її сім'ї як механізм соціально-педагогічного втручання в найкращих інтересах дитини» для методистів, які відповідають за роботу з соціальними педагогами в обласних центрах практичної психології і соціальної роботи Сумську область представляла Гавриленко Світлана, методист навчально-методичного центру психологічної служби КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Метою семінару-тренінгу було підвищення рівня поінформованості щодо алгоритму ведення випадку, порядку та особливостей здійснення оцінки потреб дитини та її сім'ї, яка опинилась у складних життєвих обставинах.
З вітальним словом до учасників семінару - тренінгу звернувся Панок В.Г., директор Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи, доктор психологічних наук, професор, який актуалізував дану тему.
У роботі семінару взяла участь заступник МБО «Партнерство «Кожній дитині»., кандидат педагогічних наук Зіна Кияниця, яка ознайомила учасників з міжнародними та європейськими стандартами забезпечення прав дитини. Теоретичне підґрунтя та концептуальні засади здійснення оцінки потреб дитини в процесі ведення випадку розкрила заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Жанна Петрочко.
Представники Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Ольга Косенчук та Інна Луценко під час тренінгу відпрацювали з методистами процедуру ведення випадку та особливостей документації, алгоритм взаємодії міждисциплінарної команди в ході ведення випадку та прийняття рішень в найкращих інтересах дитини.. Учасники семінару-тренінгу обмінялись досвідом щодо особливостей роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах в Дніпропетровській, Полтавській, Вінницькій, Чернігівській, Львівській, Херсонській, Сумській, Одеській областях та м. Києві. Запропоновані досвідченими тренерами під час презентацій, дискусій, роботи в групах активні методи та форми роботи сприятимуть ефективному досягненню результатів діяльності. Кожен учасник отримав інформаційні та методичні матеріали для своєї роботи у цьому напрямку.