Організація та проведення загальнодержавних тестувань різних ставок: ігри «Соняшник» і «Геліантус» та зовнішнє незалежне оцінювання
З 21 по 23 вересня 2015 року на базі культурно-оздоровчого центру «Пролісок» у смт. Козин Обухівського району Київської області Творчим об’єднанням «Соняшник» була організована та проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Організація та проведення загальнодержавних тестувань різних ставок: ігри «Соняшник» і «Геліантус» та зовнішнє незалежне оцінювання».
Від Сумського ОІППО на конференції були присутні методист біології Т.Голубенко та методист української мови та літератури Л.Шерстюк
З вітальним словом до присутніх звернувся Р. Шаламов, кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України, директор з науково-методичної роботи ТО «Соняшник».
Розпочалась конференція з пленарного засідання, під час якого виступили:
-
Я. Бачинський, директор проекту Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянс USETI);
-
С. Фіцайло, провідний спеціаліст Міністерства освіти і науки України;
-
О. Котусенко, провідний спеціаліст Міністерства освіти і науки України;
-
Г. Солодка, заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти;
-
Г.Сенченко, декан природничо-географічного факультету Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, кандидат хімічних наук, доцент.
Учасники конференції працювали по секціях: одна – для координаторів українознавчої гри «Соняшник», друга – для координаторів природознавчої гри «Геліантус». На секційних засіданнях розглядалось широке коло питань: роль завдань ігор «Геліантус» та «Соняшник» у формуванні в учнів ключових компетентностей, аналіз завдань ігор, проблеми (що виникають під час організації, проведення проектів Творчого об’єднання «Соняшник») та шляхи їх вирішення.
Змістовними були виступи методистів суспільно-гуманітарних та природничо-математичних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти, які надали ґрунтовний аналіз сертифікаційних робіт ЗНО з української мови та літератури, біології, хімії, географії.
Присутні на конференції взяли участь у work-shop, який був проведений професором Марком Зельманом (США), міжнародним консультантом з питань розробки тестових завдань, консультантом USETI. Ця зустріч запам’ятається учасникам не тільки наданими цінними рекомендаціями щодо процесу та процедур розробки, проведення експертної оцінки якісних тестових завдань, але й унікальною можливістю поспілкуватись з професіоналом міжнародного классу, непересічною та цікавою особистістю.
Усі учасники за результатами роботи отримали сертифікати.